top of page

HAKKIMIZDA

ABÜ Hukuk ve Ombdusmanlık Topluluğu 2018 yılında Antalya Bilim Üniversitesi bünyesinde kurulmuş resmi bir topluluktur. 2018 yılından bu yana çeşitli faaliyetlerimizle üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bir yenisini ekleyerek internet sitemizi hizmetinize sunduk.

İnsan yalnız kalmaya mahkûm edilmemiş bir canlıdır. Kendini ifade etme, iletişime geçme dürtüsü peşini bırakmamakla beraber yaşamını devam ettirmek için bu ihtiyacını gidermesi şarttır. Günümüzde de iletişimin her alanda geliştiği yüzyıla tanıklık etmekle beraber ne yazık ki iletişim konusunda sıkıntı yaşayan insanların da olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Okumak, toplumu geliştiren, kültür seviyesini arttıran bir faaliyet olmanın yanında bizleri dünyamızdan soyutlaştırarak kendimizi bulmamızı sağlayan bir araçtır. Kitap okumanın her geçen gün azaldığı, sahafların kütüphanelerin boş kaldığı dünyada her şeyin mükemmel olmasını beklemek abes bir durum olacaktır. Hal böyleyken vaktini okumaya ayıran insan dünyamızın paha biçilmez değeridir.

Yazmak da en az okumak kadar insanı geliştiren bir faaliyettir. Zira insan çoğu zaman düşüncelerini sözlü olarak dile getirememekte, ya da getirmekten çekinmektedir. Ruhumuzun dili olan yazmak, kendimizi bulmamızı sağlayan bir yöntemdir.

Okumaya ve yazmaya atfedilen değerin her geçen gün azaldığı günlerde, vaktini kendini geliştirmeye adayan, kültürü hayatının amacı edinen siz kıymetli okur ve yazarlarımıza sitemiz kapsamında hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Sitemizin gelişimi ve siz değerli ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebilmemiz adına e-mail (abuhukuk@gmail.com) ve instagram (@abuhukuk) hesaplarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

                                                                                     

ABÜ HUKUK VE OMBUDSMANLIK YÖNETİM KURULU

CE2B399A-FD7D-4BA1-BE45-F4E5C14DD90D_edited.png
bottom of page